mersin haşere ilaçlama

mersin haşere ilaçlama hamam Böceği, Gümüş Böceği, Karınca gibi haşerelerde kullanılan yöntem kokusuz ilaçlamadır kokusuz ilaçlamada evinizi terk etmenize önceden bir hazırlık yapmanıza veya ilaçlama sonrası temizlik yapmanıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanmaktadır.  Kokusuz ilaçlama, ofislerinizde ve evlerinizde çalışma ve yaşam alanlarında uygulanabilir.  Kokusuz ilaçlama isminin aksine etkili bir ilaçlama yöntemidir.  Kokusuz ilaçlama insanların toplu kullanım alanlarında uygulanacak en doğru ilaçlama yöntemlerinin başında gelmektedir.

İlaçlama servisi ; ilaçlama işi yapan yetki belgeli ilaçlama birimlerine denmektedir. Kokusuz ilaçlar yapılması esnasında camlar kapatılmalı ve en az yarım saat içerden uzak durmakta fayda vardır. Kokusuz ilaçlar diğer ilaçlar gibi  gıda maddesine temas etmemeli. İlaçlamaya gelen kişiden mutlaka ilaçlama hakkında bilgi alınmalı. Kokusuz ilaçlar her haşere gurubu için önerilmez çünkü bazı zor ölen haşerelerde bit, pire, tahta kurdu ve tahtakurusu için kullanılmaz. İlaç çeşidi ne olursa olsun mutlaka hazırlanan ilaçlar ziraat mühendisi kontrolünde olmalı. Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta kalan tabak ve çanak gibi mutfak eşyalarının mutlaka yıkanması gerekir.

Kokusuz ilaçlama sonrası uygulama yapılan alan terk edilmeli mi?

Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yerleri terk etmeye gerek yoktur fakat tedbir açısından yarım saat terk edilse daha sağlıklı olur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solursa herhangi bir zehirleme yapmaz ve öldürmez fakat solunmazsa daha iyi olur. Çünkü bazı insan bünyesi çok hassastır ve bundan çabuk etkilenebilir.

İnsanların bu ilacı solumasında herhangi bir şekilde zararı yoktur. Yinede bu ilaçların solunmamasında fayda vardır. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler.

Kokusuz ilaçlama sonrası uygulama alanı ne kadar kapalı tutulmalıdır?

Kokusuz ilaçlama yapılan alanları kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur ama yinede ilaçlama esnasında yarım saat veya 1 saat ilaçlanan ortamda bulunmamak en uygun olanıdır.

Kokusuz ilaçlama sonrası uygulama alanı havalandırılmalı mıdır?

Kokusuz ilaçlar ile yapılan ilaçlama sonrası mutlaka evlerimizi ve ilaçlanan alanı belli bir süre havalandırmada fayda vardır.

Kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılmalıdır?

Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra mutfaktaki tabak, çanakların yıkanmasına gerek yotur ve evler veya ilaçlanan yerler yüzeyler temizlenmemeli. Kokusuz ilaçlamada asla dip bucak yerler temizlenmemeli çünkü ilaçlar zaman içinde etkisini gösterir. İlaçların kalıcı özelliği vardır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA